VIDEO: Kašpárek či Punčochář, především ale skvělé jídlo. Česko se těší na další Garden Food Festival

Skvělé jídlo, kulinářské osobnosti a dobrá nálada. Takové byly festivaly v minulosti. A takové budou jistě i v roce 2019. Zdroj: GFF

04.04.2019 14:00 - 06.04.2019 22:00
Kuchař oceněný michelinskou hvězdou, porotce světoznámé kulinářské televizní soutěže či trojnásobný zlatý kuchař Česka. Kde můžete tuhle kombinaci potkat? Přece na Garden Food Festivalu 2019. Ten se letos koná hned v pěti různých městech. Poprvé se představí návštěvníkům v Praze.

Na začátku dubna odstartuje kulinářský maraton, který skončí až na konci září. Pět měst přivítá unikátní šou, při níž na pódiu známí a úspěšní kuchaři předvádí svůj um. Garden Food Festival se postupně představí v Praze, Ostravě, Rožnově pod Radhoštěm, Uherském Hradišti a Olomouci.

Jako první se mohou na michelinského kuchaře Radka Kašpárka, trojnásobného vítěze soutěže Zlatý kuchař Jana Punčocháře či nejmladšího porotce v pořadu MasterChef Přemka Forejta těšit lidé v Praze.

„Praha 8 je potěšena, že se tato významná akce s celopražským dosahem uskuteční právě v karlínské Invalidovně. Bude jednou z vrcholů letošní kulturní a společenské sezóny u nás,“ pochvaloval si radní tohoto obvodu Michal Švarc.  

Právě v Invalidovně budou k vidění i ochutnání hmyzí pokrmy, hlemýždi, pštrosi, ústřice či foie gras. Netradiční delikatesy doplní známější pralinky či lanýže. Nebude to ale jen o vaření. Připraven je též doprovodný program. Důležitou roli sehraje muzika a tance, jako například latina, blues, jazz či jiné podobné pohodové žánry.

Invalidovna byla dlouho uzavřena. Nyní patří Národnímu památkovému ústavu a její brány mají být lidem opět otevřené. „Naším cílem je budovu obnovit a zpřístupnit ji lidem. Pravidelné prohlídky areálu připravujeme už od letošního dubna a těší nás, že návštěvnickou sezonu v Invalidovně můžeme odstartovat právě touto jedinečnou akcí, která zapadá do našeho konceptu,“ uvedla ředitelka ústavu Naďa Goryczková.

Garden Food Festival patří k největším akcím svého druhu. Každou si najde přes 12 tisíc návštěvníků. Chce lidem prezentovat nejen lokální restaurace, ale také přípravu kvalitní, zdravé a chutné kuchyně.

Na konci dubna festival zamíří do Ostravy, poslední květnový víkend mu bude patřit v Rožnově pod Radhoštěm, na přelomu srpna a září obveselí nejen školáky v Uherském Hradišti a na konci září uzavře své putování republikou v Olomouci.

Bližší informace na webových stránkách festivalu.

 

Autor: Jindra Petr

Místo události: Invalidovna,Praha


Garden Food Festival, Spolek Foodfest

Festival dobrého jídla a pití, který si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti, že v České...
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Nasměrujte svůj byznys v ústrety novým marketingovým trendům

  23.09.2019 - 23.09.2019
  Nasměrujte svůj byznys v ústrety novým marketingovým trendům. To, co bude frčet v nejbližším období nám...

  Muchova lípa, platan v Lužánkách či Žižkův dub. Česko hledá strom roku

  17.06.2019 - 25.09.2019
  Dvanáct stromů s netradičním příběhem. Devět krajů, které vysílají do boje své zástupce. A stáří vždy...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: