Na „Václaváku“ otevírá voayer galerie. Povoleno bude focení i dotýkání se živých exponátů

Výstava skutečných nahých mužů i žen slavila velký úspěch. Nyní se přesouvá do galerie a podle autora potrvá napořád. Zdroj: Voayer

  Praha
  05.04.2019 20:00 - 31.12.2020

Výstava skutečných nahých lidí slavila v minulosti velký úspěch. A to jak její ženská, tak její mužská varianta. Teď se do Prahy vrací. Ovšem v jiné podobě. Již nebude trvat jen pár dní. Tentokrát bude plnohodnotnou galerií s odvážným názvem voayer. Bude prvním svého druhu na světě. Své odhalené tělo zde budou moct vystavit i sami návštěvníci.

Zcela odhalené lidské tělo je tak trochu společenským tabu. Lidé si prezentovanou nahotu často spojují spíše s pornem, než aby ji považovali za umění. To se rozhodl změnit Mário Petreje. Slovenský autor vymyslel koncept unikátních výstav, při kterých se návštěvníci mohli vybraných živých exponátů i dotýkat. A protože tyto akce vždy slavily úspěch, přichází s další inovací - tentokrát totiž otevře první voayer galerii na světě.

„Už před první výstavou jsem chtěl vytvořit prostor, kde by lidé mohli obdivovat přirozenou krásu lidského těla. A protože jsem neměl zkušenosti ani peníze, rozhodl jsem se udělat výstavu skutečných nahých lidí. V průběhu dalších dvou let jsem ve dvou zemích zorganizoval výstavy, na které přišly tisíce lidí, ovšem v krátkém čase. Rozhodl jsem se tedy udělat galerii. Aby tento přirozený a hlavně lidský zážitek trval navěky,“ komentoval nápad autor projektu voayer.

PSALI JSME: Odstartovala výstava skutečných nahých žen. VOAYER potrvá do soboty

Galerie, jež je umístěna přímo v srdci Prahy, tedy na Václavském náměstí, bude otevřena od úterý do neděle. Přístupná bude od 18 let. Protože také autor počítá s tím, že některé z návštěvníků bude lákat stát se modelem a vystavit své nahé tělo, i pro ně bude připraveno volné místo.

Vstupenka na výstavu přijde na 550 korun a bude povoleno jako fotografování, tak dotýkání se vybraných živých exponátů. Těch bude denně sedm. Autor slibuje každý den nové.

Slavnostní otevření galerie proběhne 5. dubna ve 20 hodin.

Autor: Jindra Petr

Místo události: Václavské náměstí, Praha

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: