VIDEO: Dvacátý Běh pro Paraple odstartuje Zdeněk Svěrák. Vstupenkou bude tričko

V jubilejním 20. ročníku čeká na návštěvníky Běhu pro Paraple bohatý program. Setkat se mohou například s mistrem světa BMX nebo zakladatelem Centra Paraple Zdeňkem Svěrákem. Zdroj: Centrum Paraple

14.09.2019 10:00 - 14.09.2019 23:55
Jubilejní dvacátý ročník Běhu pro Paraple letos odstartuje zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák. Zájemcům, kteří se chtějí běhu zúčastnit, bude stačit jako vstupenka na akci i na běh speciální tričko Leonardo - alias Jízdenka na Běh.

Běžci poběží v charitativním Běhu pro Paraple už po dvacáté. V jubilejním ročníku, který se bude konat v sobotu 14. září 2019 v Malešickém parku v Praze, se ukáže i zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák. Ten v 14 hodin společně se skupinou Tam – Tam Batucada celou akci odstartuje.

Na zájemce čeká letos přehlídka krátkých sprinterských tratí. Poběží také současný držitel českého rekordu sprinter Zdeněk Stromšík.

„Nebude se pouze běhat, ale i jezdit, a to na všech možných odrážedlech, koloběžkách, longboardech, skateboardech, bruslích, kolech a dalších vozítkách. Některá budou k zapůjčení, ale neprohloupí ten, kdo si přiveze vlastní,“ řekl ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Vstupenkou na akci a na samotný běžecký závod bude letos speciální tričko Leonardo – alias Jízdenka na Běh. To lze zakoupit na oficiálních stránkách Centra Paraple nebo na místě.

V doprovodném programu se ukáže například mistr světa BMX

I letos zahrají pro soutěžící i nesoutěžící různé hudební vystoupení. Na pódiu se představí například zpěvačka Bára Poláková, slovenský písničkách Juraj Hnilica, zpěvák Thom Artway nebo pop-rocková kapela Gingerhead.

Program oživí také mistr světa na BMX Dominik Nekolný a parkourová show Pavla Cibulky.

„Návštěvníci se mohou těšit také na parkourový workshop, ukázku zásahu proti pachateli cvičnými psi, či na přednášku o canisterapii i představení v praxi,“ řekl Robin Suchánek, mluvčí Centra Paraple.

Pro děti je nachystán stan, ve kterém si mohou nechat namalovat oblíbené vzory na obličej nebo něco vytvořit. Venku si mohou zaskákat na skákacím hradu nebo projet na dopravním hřišti. Připravená je také pohádka od loutkařského divadla Zvoneček.

Autor: Pinková Lucie

Místo události: Malešický park,Praha

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Nasměrujte svůj byznys v ústrety novým marketingovým trendům

  23.09.2019 - 23.09.2019
  Nasměrujte svůj byznys v ústrety novým marketingovým trendům. To, co bude frčet v nejbližším období nám...

  Muchova lípa, platan v Lužánkách či Žižkův dub. Česko hledá strom roku

  17.06.2019 - 25.09.2019
  Dvanáct stromů s netradičním příběhem. Devět krajů, které vysílají do boje své zástupce. A stáří vždy...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: