Chyťte Bureše, vyzývají autoři únikové hry. Pobavit má nejen „pražskou kavárnu“  Praha
  23.04.2019

Absurdní situace v české politice překračuje hranice naší země. Bohudík se o nás mluví i v zahraničí, bohužel však jinak, než bychom si asi přáli. Autoři únikové hry Chyťte Bureše vyzývají nejen „pražskou kavárnu“, aby se přišla pobavit touto hrou. Během šedesáti minut mají lidé za úkol najít dostatek důkazů pro usvědčení agenta Státní bezpečnosti.

Pojmy jako kampaň, účelovka či pražská kavárna doslova zlidověly. Lidé už je mnohdy používají hlavně jako recesi. Protože však situace v české politice vážná je a často připomíná spíš tragikomedii, rozhodli se autoři stolní hry Chyťte Bureše posunout nadsázku o kus dál. Přišli s konceptem únikové hry.

„Projekt Chyťte Bureše působí v České republice již od roku 2017, kdy se na trhu objevil první díl stejnojmenné stolní hry. Cílem projektu není určovat, kdo nebo co je a není správné. Koncept Chyťte Bureše se snaží humorně zdůraznit absurdity dnešního politického světa a vzbuzuje otázky, které by si měl před vstupem do volební místnosti položit každý občan,“ vysvětloval jeden z autorů hry Lukáš Polák.

Jak také dodal, už samotná stolní hra ukázala, že humor autorů lidi baví. Proto se rozhodli projekt posunout dál. K aktivní účasti na únikové hře není třeba mít žádné konkrétní politické znalosti. Veškeré potřebné informace se lidé dozvědí uvnitř.

Cílem hry je v první řadě lidi pobavit a donutit je se zamyslet, proč to v naší politice vypadá zrovna takto. Během šedesáti minut při ní může 2 až 6 hráčů posbírat dostatek důkazů k tomu, aby usvědčili agenta Bureše a dostali ho za mříže.

Bližší informace naleznete na tomto odkazu.Autor: Petr JindraMísto události: Na Švihance 9, Praha


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: