FOTO: Kelímky pražských náplavek mají nový design. 5000 kusů zdobí tramvaj nebo labuť  Praha
  13.07.2019

Labuť, tramvaj, kobka nebo přívoz. To jsou nové motivy, které obohatily vratné kelímky pražských náplavek.

Spousta měst v poslední době zavádí v boji proti jednorázovým plastům vratné kelímky, a to zvláště na kulturních akcích. Ty prodávané na pražských náplavkách dostaly nyní nový design. Limitovaná edice je k dispozici od června a její autorkou je Nikola Logosová.

„Limitovanou edici děláme proto, abychom otevřeli možnost pracovat se špičkovými výtvarníky a popularizovali službu vratných kelímků. Nikola je skvělá výtvarnice a věřím, že i její design přispěje k tomu, že lidé vratné kelímky budou používat i jinde než na náplavkách,“ řekl Jiří Sulženko, kurátor pražských náplavek ze společnosti Trade Centre Praha, která pražské náplavky spravuje.

Na zájemce čeká celkem pět tisíc kusů kelímků s objemem 0,3 litru a navazuje na vratné půllitrové kelímky na náplavce, které odstartovaly v září 2018. Od té doby se do června 2019 využilo přes 25 tisíc kusů.

„To odpovídá úspoře téměř jednadvaceti velkých kontejnerů s plastovým odpadem. To jsou, myslím, skvělá čísla. Věřím, že unikátní edice s motivem náplavky přispěje k jejich rostoucí oblibě. Podle zájmu ze strany veřejnosti se rozhodneme, zda budeme s limitovanými edicemi vratných kelímků s unikátními pražskými motivy pokračovat,“ řekl Jan Chabr, radní hlavního města Prahy pro oblast majetku.

Autorka Nikola Logosová neměla k inspiraci motivů daleko. Sama totiž bydlí v okolí náplavky.

„Když jsem byla oslovena značkou Pragtique na zpracování vizuálu spojeného s Prahou, vybrala jsem si právě tento motiv. Chtěla jsem se vyhnout již známým ikonám, proto jsem si vybrala toto živé místo, které je velmi atraktivní nejen pro mladé lidi. Logicky jsem tak do této ilustrace promítla všechny prvky, které k tomuto místu neodmyslitelně patří. Líbí se mi atmosféra tohoto místa, které je však na mě někdy až moc lidnaté. Ráda navštěvuji zdejší trhy, ať už bleší, nebo farmářské,“ vysvětlila Logosová.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: