Letenské kluziště táhne. V prosinci ho využilo 44 tisíc bruslařů  11.01.2019

Bezplatné kluziště na pražské Letné očividně táhne. Jen v průběhu prosince využilo možnost zdarma si zabruslit 44 tisíc lidí. Nechybělo ani 230 školních skupin, které si tak zpestřily hodiny tělocviku. Bruslit zde bude možné až do 24. února.

Možnost zdarma si zasportovat je v současnosti poměrně vzácná. Když se k tomu přidá absence přírodního ledu na rybnících, je pak umělé kluziště vítanou možností zábavy. Pražané si ho mohou užívat až do 24. února.

„O kluziště na Letné je v letošní sezóně velký zájem. Jen za první měsíc od spuštění kluziště jej navštívilo asi 44 tisíc lidí, což znamená jedenáctiprocentní nárůst oproti roku 2017. Velký zájem je také ze strany škol, za prosinec si přišlo zabruslit celkem 230 školních skupin,“ pochvaloval si radní Vít Šimral.

Dlouhou provozní dobu má kluziště i proto, že je možné ho díky moderní technologii udržovat až do venkovní teploty patnáct stupňů nad nulou.

„Na kluzišti je k dispozici mimo jiné půjčovna bruslí a jejich broušení, kryté zázemí s vytápěným stanem a gastrokoutek. Součástí programu jsou také tematické akce pro veřejnost. Nejbližší Pražany čeká již 14. února na svátek zamilovaných,“ doplnil Šimral.

Hlavní město připravuje také další atrakci pro milovníky zimních sportů. Na Vypichu má vzniknout běžkařská trasa.
Autor: Petr Jindra


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: