Letenské kluziště trhalo rekordy. Tříměsíční provoz přilákal 89 tisíc bruslařůLetenské kluziště během této zimy přilákalo skoro 90 tisíc sportovců. Zdroj: MHMP  Praha
  27.02.2019

Velký úspěch slavil již třetí ročník provozu letenského kluziště. Na něm si mohli bezplatně zabruslit Pražané i lidé z okolí metropole po dobu necelých tří měsíců. Ledová plocha přilákala také stovky školních skupin a dětských klubů. Lidé si pochvalovali i bezplatnou výuku bruslení.

„Ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo,“ zpívá v jednom ze svých největších hitů kapela Chinaski. Pražané, minimálně tedy ti z nich, kteří milují bruslení, by tohle jistě potvrdili. Již potřetí totiž na Letenské pláni vyrostlo kluziště, na němž si bezplatně mohli zabruslit úplně všichni.

„Od začátku prosince 2018 do 23. února 2019 kluziště navštívilo 89 tisíc lidí, což je nárůst oproti loňskému roku o dvanáct procent. Kromě toho se bruslení zúčastnilo 813 školních skupin a různých dětských klubů nejen z Prahy, ale i z přilehlého okolí,“ popisoval radní Vít Šimral.

Akce má mimo jiné motivovat lidi ke sportu a k pohybu obecně. Radní Šimral dodal, že si sám kluziště vyzkoušel, navíc ho prý potěšil velký zájem lidí. Praha podle něj v tomto projektu hodlá pokračovat i v dalších letech.

Letošní ročník přinesl hned několik novinek. Tou první bylo minikluziště pro začínající bruslaře. Na něm „operovali“ instruktoři, kteří se dětem bezplatně věnovali. Nový byl také vyhřívaný stan, v němž si mohli odpočinou nejen sportovci, ale také jejich doprovod.

Zajímavé jsou i celkové statistiky. Rolba v průběhu tří měsíců najezdila zhruba 600 kilometrů. Celkem připravila 350 tun ledu. Dohromady bylo použito deset tisíc litrů chladiva, které využívala obě kluziště.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Kluziště Letná,Praha

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: