FOTO: Kavárny i třeba divadla. Oblouky Negrelliho viaduktu budou místem umění i odpočinku
Negrelliho viadukt s přilehlým okolím se brzy promění a přiláká návštěvníky. S rekonstrukcí přibude i kreativní prostor, díky kterému se lépe využijí jeho oblouky. Hotovo by mohlo být v létě 2022.

Kavárny, knihovna, nebo letní divadelní scéna. Takto vypadá návrh okolí pražského Negrelliho viaduktu. Kreativní prostor zvýší využitelnost 45 oblouků z celkových 74 a zapojí jej do struktury města. O tři oblouky již projevilo zájem Hudební divadlo Karlín.

„Pod Negrelliho viaduktem chystáme nové odpočinkové místo pro Pražany. Chceme připravit vyvážený mix nekomerčních a komerčních subjektů tak, aby si na sebe místo dokázalo samo vydělat a zůstalo různorodé. Pod viaduktem by mohla vzniknout pobočka knihovny, klub pro seniory, nové bistro nebo zajímavý start-up,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek pražského primátora pro oblast dopravy.

Ke stávajícím parkovacím místům přibudou nová stání. Je součástí studie „Negrelliho viadukt – příležitost pro kreativní město“ architektonicko-urbanistického studia MOBA. To bude současně na práci dohlížet.

„Naší vizí je zachovat sociální různorodost a navázat na historii Karlína coby přístavní a historicky průmyslovou část Prahy, která dnes trpí intenzivní gentrifikací vedoucí k vystěhování nejen nízkopříjmových skupin, ale i k vymazávání řemeslné a rukodělné tvorby,“ řekl Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast územního rozvoje.

V současné době viadukt představuje část železničního spojení mezi Masarykovým nádražím v Praze, přes Štvanici s Bubny. Jedná se o historicky první železniční most přes Vltavu. Avšak jeho rekonstrukce Správy železniční a dopravní cesty, která má technický charakter, nepočítá s větším využitím prostor v okolí mostu. To se má nyní změnit. Nová rekonstrukce by měla být hotová v létě 2022.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: