Mobilní aplikace pro trenéry. Student z Prahy zaujal v soutěži nápadů

28.12.2017
Druhý ročník soutěže podporující podnikavost u studentů středních škol má za sebou regionální finále v Praze. V něm z námětů na vlastní podnikání nejvíce zaujala mobilní aplikace pro trenéry týmových sportů s názvem Florkrys, se kterou Kryštof Lehečka získal první místo. Má trenérům umožnit jednodušší správu týmu.

Vítěz regionálního finále v Praze Kryštof Lehečka. FOTO: Soutěž a podnikej

Prosincové pražské regionální finále soutěže, které se uskutečnilo v Prague Startup Centre se zúčastnilo osm týmů nejen z Prahy, ale i Karviné, Plzně a Mariánských Lázní.

Mezi konkurencí startupových nápadů odbornou porotu nejvíce zaujal student Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební v Dušní ulici v Praze Kryštof Lehečka s projektem aplikace pro sportovní trenéry Florkrys.

Co je Soutěž a Podnikej?
Soutěž je určena středoškolským studentům a dává jim možnost vyzkoušet si reálný rozjezd vlastního nápadu a vlastního podnikání. Student se přihlásí se svým nápadem na webových stránkách soutěže a poté v osmi týdnech dolaďuje svůj nápad s přiděleným mentorem soutěže.

"Prezentuji rád, ale pouze věci, které mi sedí a kterým rozumím. Na tak velké akci, jako je projekt Soutěž a Podnikej jsem nikdy předtím neprezentoval. Nervózní jsem určitě byl, ale bral jsem to jako zkušenost, a že se mi podařilo postoupit do republikového finále, byla jen třešnička na dortu,“ zmínil soutěž pražkého finále.

Nyní se Kryštof začíná připravovat na republikové finále, kde chce svou prezentaci doladit. „Prezentaci ještě chci trošku předělat a vymazlit si ji, také se více zaměřím na finanční aspekt aplikace,“ uvedl vítěz druhého regionálního finále v Praze.

O vítězi rozhodovala porota, která je vždy složena ze zkušených podnikatelů. Ve druhém pražském regionálním finále tomu nebylo jinak. V porotě zasedli Petr Kašák z IT společnosti SparkTech, Kristýna Kučerová reprezentovala Prague Startup Centre a Radek Šmakal zasedl do poroty za firmu NClabs.

Druhé místo obsadili studenti Ondřej Šimůnek a Jonatan Šercl z Gymnázia Jana Nerudy s knihou Průvodce světem nanočástic. Prostřednictvím své publikace se snaží zavést do seminářů chemie a fyziky výuku o nanočásticích jakožto o novém vědním fenoménu.

"Třetí příčku získal Oliver Laryea z Gymnázia Nový Porg se svou aplikací, která funguje jako agregátor služeb jako je Yelp, Uber Eats, Dáme Jídlo a podobně, což znamená, že poskytne komplexní informace o každé položce na menu restaurací, které jednu ze zmíněných i dalších služeb využívá ke své propagaci," uvedla Pavla Dostálová za pořadatele Soutěž a podnikej.

Celostátní finále bude v lednu
Dále své projekty prezentovali Noemi Podrazilová z SOU gastronomie U krbu, Jan Kurník a Natálie Nowaková z Gymnázia Karviná, David Mráz a Jakub Mathauser ze SPŠE Plzeň, Denisa Doffková z Gymnázia Mariánské Lázně a Michal Zelinka z SSŠ DANAÉ. 

"Obdivuji odvahu všech studentů, klobouk dolů. Někteří prezentovali jako skuteční profesionálové. Všechny nápady se mi líbily, nicméně je potřeba na nich více zapracovat, zejména na jejich finanční stránce," shrnula celkovou kvalitu prezentací jednotlivých studentů porotkyně Kristýna Kučerová.

Do druhého ročníku se ve středočeském regionu přihlásilo dvaadvacet soutěžních týmů, z toho třináct z nich dostalo příležitost pracovat s mentorem a sedm týmů práci na svém projektu dokončilo. Zúčastnili se tak regionálního finále, kde formou prezentace představili porotě svůj podnikatelský projekt. 

Republikové finále Soutěž a Podnikej se uskuteční v Prague Startup Market v pražských Holešovicích 25. ledna 2018.

Autor: (red )

Místo události: Jungmannova 36/31,Praha

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  VIDEO: "Vyjdu ven a zastřelím prvního, koho potkám," hrozil. Skončil na psychiatrii

  19.04.2018
  Pouze pět dní stačilo pražským kriminalistům k tomu, aby dopadli muže, který na tísňové lince vyhrožoval...

  VIDEO: Odstartovala výstava skutečných nahých žen. VOAYER potrvá do soboty

  18.04.2018
  Výstava skutečných nahých žen VOAYER. Tak zní název unikátní výstavy, kterou hostí až do soboty pražský...

  Praha připravuje výstavbu bytů. Do tří let jich v metropoli přibyde 1100

  17.04.2018
  Změnou směřování nazývají představitelé metropole snahu o výstavbu nových nemovitostí. Zatímco doposud...

  FOTO: Muž na Žižkově přepadl dvanáctiletého chlapce. Po násilníkovi pátrá policie

  16.04.2018
  Zatím neznámu muž sledoval na pražském Žižkově dvanáctiletého chlapce až k jeho domovu, kde ho přepadl...

  Pokuta za půlku se osvědčila. Praha motivační akci pro černé pasažéry prodlouží

  16.04.2018
  O osm milionů korun vzrostly tržby pražského dopravního podniku. Výrazně tomu napomohla i akce Nejedeš...

  VIDEO: Nočního hlídače bazénu v Podolí přepadli muži v kuklách, chtěli otevřít trezor

  14.04.2018
  Trezor v plaveckém bazénu v Podolí zlákal zatím neznámé muže maskované v kuklách. Ti přepadli nočního...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: